Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Peste 100 de muncitori lucrează la noul parc
18.07.2019
Autor articol: Simona Vârban
Vizualizari: 680

Se lucrează de zor la amenajarea parcului nou, de pe terenul fostei unități militare a Slatinei. Reprezentanții primăriei și-au propus ca, în aproximativ o lună, centrul de agrement să fie inaugurat. Constructorul a mobilizat peste 100 de oameni și utilaje de tot felul pentru a reuși să se încadreze în acest termen.


Cu suprafețe întinse de gazon, alei, bănci, locuri de joacă și aparate de fitness, noul parc din Slatina este, deja, un loc atractiv pentru slătineni. Curioși, oamenii intră să se plimbe pe aleile pavate deja și să vadă cât mai e de făcut până va fi totul gata.
Reprezentanții Primăriei Slatina merg zilnic pe șantier, să se asigure că se lucrează susținut până la finalizarea lucrărilor. De asemenea, împreună cu angajații firmei de spații verzi, se pun la punct detaliile pentru refacerea spațiilor din jurul parcului.
Dirigintele de șantier este tot timpul în zonă, să coordoneze activitatea muncitorilor. Mai sunt puține lucruri de făcut până când parcul va putea primi vizitatori.
Pentru a putea respecta termenul de finalizare asumat împreună cu autoritățile, constructorul a adus peste 100 de muncitori care lucrează în incinta parcului.

Parcul va avea un sistem de supraveghere video și un sistem de iluminat inteligent care sunt deja instalate și vor fi puse în funcțiune la inaugurare.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE