Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Lecţie de administraţie, semnată Viorica Dăncilă
19.09.2016
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 83

Seminarul dedicat femeilor social-democrate care deţin funcţii în administraţia locală, s-a încheiat sâmbătă, cu o conferinţă susţinută de europarlamentarul Viorica Dăncilă. Aceasta le-a vorbit colegelor sale despre atragerea de fonduri europene şi le-a dat câteva sfaturi pentru alegerile care vor urma în această iarnă. Alături de femeile social-democrate s-a aflat şi primarul Slatinei, Emil Moţ.




Timp de două zile, femeile social-democrate din opt judeţe şi-au dat întâlnire la Slatina, unde au participat la un seminar de bune practici în domeniul administraţiei publice. În cadrul acestuia, s-a pus mare accent pe  cunoaşterea şi aplicarea legislaţiei, precum şi pe importanţa accesării fondurilor europene în dezvoltarea comunităților locale.

Prezent la această întâlnire a fost şi primarul Slatinei, Emil Moţ, care a oferit câteva sfaturi colegelor aflate la conducerea altor localităţi. Şi cum până la alegeri mai sunt doar câteva luni, europarlamenatrul Viorica Dăncilă a ales să vorbească femeilor social-democrate şi despre campania electorală.

Seminarul de la Slatina a fost susținut de secretarul general al OFSD, Maria Lazăr, deputatul de Argeș, Simona Bucura Oprescu și preşedinta OFSD București, Manuela Catrina.

Redactor: Dana Mihăilă
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE