Consiliul Județean Olt continuă investițiile la Spitalul Județean de Urgență Slatina. Astăzi a fost aprobat bugetul județului, iar printre proiectele prezentate la ședința ordinară s-a aflat și cel privind construirea unei stații de preepurare cu tratarea apelor reziduale pentru Secția de Boli Infecțioase de la Spitalul Județean.
De asemenea, la Spitalul Slatina continuă modernizarea clădirilor din curtea unității. Anul acesta vor fi finalizate lucrările de reabilitare în clădirea de la Medicală și în Blocul Materno-Infantil.
De asemenea, de investiții va beneficia și Direcția pentru Protecția Copilului Olt. Iar o sumă importantă de bani a fost alocată pentru modernizarea mai multor drumuri din județ, a mai spus, președintele CJ Olt, Marius Oprescu.