Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Bronz național pentru Andrei Găvaie
08.02.2021
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 314

Slătineanul Andrei Găvaie a început anul competițional în forță. Pugilistul și-a adăugat în palmares încă o medalie, de această dată de bronz, un rezultat care a fost contestat de antrenorul său, Vladu Valerian.

2-6 februarie a fost perioada în care s-a disputat o nouă ediție a competiției de box Cupa României. La startul acestei ediții desfășurate la Brăila au fost zeci de sportivi din toate colțurile țării, iar din Slatina a participat și Andrei Găvaie. Slătineanul a urcat pe podium, însă rezultatul a fost contestat de antrenorul său, care consideră că Andrei merita aurul național.
Chiar dacă nu a obținut rezultatul dorit, Andrei spune că acest lucru îl motivează să se antreneze și mai mult. Vrea ca la următoarea competiție să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului.

Pentru Andrei Găvaie, 2021 este ultimul an în care va concura la categoria tineret. În 2020, slătineanul a obținut titlul de campion național.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.