Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Au pierdut ultimul meci din tur
22.01.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 176

Echipa de handbal feminin CSM Slatina a încheiat meciurile oficiale din turul campionatului fără victorie pe teren propriu. Elevele Victorinei Bora au susținut în acest week-end partida împotriva echipei aflate în prima jumătate a clasamentului, CS Măgura Cisnădie.

Slătinencele, motivate după victoria obținută la Roman, au început jocul în forță, la pauză intrând cu un avantaj de trei goluri. În a doua repriză, handbalistele au avut o evoluție mult mai slabă, în care echipa oaspete reușește să marcheze de mai multe ori. La finalul celor 60 de minute de joc, tabela de marcaj arăta scorul de 21 la 23. Astfel Slatina, încheie turul de campionat cu o victorie și două egaluri, totalizând cinci puncte. Următorul meci, primul din returul campionatului, va fi acasă, sâmbătă, împotriva formației Rapid București.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.