Un accident în lanț la Podul Olt a mobilizat numeroase echipaje de intervenție, sâmbătă seară. Întrucât evenimentul a fost anunțat unul grav, fiind vorba de trei mașini implicate, în care se aflau opt persoane, la fața locului au intervenit Pompierii, Poliția, Ambulanța, dar și un elicopter SMURD de la Craiova. Din fericire, accidentul nu a avut urmări grave.
Patru persoane, cu vârste cuprinse între 24 și 51 de ani, au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slatina, pentru investigații medicale. Șoferul care a provocat accidentul este cercetat acum de poliție.
În urma accidentului, traficul pe DN 65, la ieșirea din municipiul Slatina către Craiova a fost blocat zeci de minute, timp în care pe ambele sensuri de mers s-au format cozi kilometrice.