Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Handbal|CSM Slatina, aproape de surpriză la debut
02.09.2024
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 159

CSM Slatina a început, în acest weekend, noul sezon din Liga Florilor la handbal. Primul duel a fost în deplasare cu SCM Universitatea Craiova. Chiar dacă avansul adversarelor a ajuns, pe parcursul meciului, la cinci goluri diferență, slătinencele au fost aproape să smulgă un punct eroic în ultimele minute de joc. Pentru CSM Slatina, urmează un meci acasă cu campioana României, CSM București.

Echipa de handbal CSM Slatina a fost la un pas de a furniza surpriza pe terenul celor de la SCM Craiova. Handbalistele pregătite de Attila Horvarth au cedat la un singur gol partida de debut în noul sezon competițional al Ligii Florilor. Slătinencele au avut mai multe șanse de a egala, însă au irosit o lovitură de la 7 metri cu trei minute înainte de final, iar la ultimul atac al partidei nu au reușit să fructifice întreaga fază de meci.
Mâine, handbalistele din Slatina vor avea parte de un duel de foc, la ora 17:30, în sala LPS, cu echipa campioană a României, CSM București.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.