Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Bianca Toma, pe podium la Euro Mini Champ’s 2024
27.08.2024
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 200

Bianca Toma, tânăra și talentata sportivă de la CSM Slatina, a reușit o performanță remarcabilă la Euro Mini Champ’s 2024, unde a obținut medalia de bronz la categoria U11 simplu feminin. Această competiție de prestigiu, desfășurată în Franța, a adunat cei mai buni tineri jucători de tenis de masă din Europa.

Slătineanca Bianca Toma confirmă din nou. La Euro Mini Champ’s 2024, sportiva de la CSM Slatina a avut o evolutie foarte bună, reușind să urce pe podiumul internațional.
„Bianca Toma a avut un parcurs la fel de încântător și a cucerit medalia de bronz, la U11 simplu feminin, pentru un final plin de satisfacții. Tricolora a trecut rapid peste un început mai greu, în prima rundă a grupelor, și a ajuns la nivelul necesar al jocului, pentru victoriile care au adus-o pe podium. În meciul pentru locul al treilea, sportiva noastră a avut resursele necesare pentru victoria cu Feride Ustundag (Turcia), scor 3-2 (12-10, 11-7, 9-11, 5-11, 12-10).„ au transmis pe Facebook, reprezentanții Federației Române de Tenis de Masă.
Această competiție a fost câștigată de românul David Toro, campionul care a dominat proba de U13 simplu masculin. Lotul feminin al României a fost coordonat de antrenoarea Andreea Zanfir, originară din Slatina, care a avut un rol esențial în pregătirea și ghidarea sportivelor prin toate etapele competiției.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.