Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
CSM Slatina-FCU Craiova 1948, scor 3-2
22.07.2024
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 150

Echipa de fotbal CSM Slatina contină seria meciurilor de verificare în vederea abordării noului sezon din Liga a II-a.

CSM Slatina a susținut, sâmbătă, pe Stadionul „1 Mai”, manșa retur a jocului de pregătire cu FCU Craiova 1948, echipă retrogradată din Superligă. Meciul s-a încheiat cu victoria grupării pregătite de Dan Oprescu, scor 3-2 (2-0 la pauză), golurile fiind marcate de Constantin Radu (min.30), Andrei Traşcu (min.37) şi Năstăsie (min. 70). Pentru oaspeţi a marcat J. Ibrahim (min. 65 şi 90).
Antrenorul grupării slătinene, Dan Oprescu, a efectuat numeroase schimbări din minutul 60. De asemenea, şi în acest joc, unii dintre jucători au efectuat antrenament, ei evoluând în jocul de pregătire cu Viitorul Dăeşti. Astfel, Velcu, Marian Cristea, Manuel Cristea, David Oprescu, Atanas Trică, Pacionel şi Dragoş Popa s-au pregătit separat.
CSM Slatina: Toroc (min. 60 Micu), Călin Toma (min. 75 Sima), Burnea (min.85 Abel Stan), Bărăitaru (min.60), Mitran, Silvian Matei, Traşcu (min. 75), Golofca (min. 70 Denis Dragu), Doman (min. 60 Năstăsie), Constantin Radu (min.60 Leaţă), Kayondo (min.60 Ţîră).

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.