Sportivii secției de tenis de masă de la CSM Slatina confirmă, din nou. Recent, tenismenii antrenați de Felicia Coneschi, Andreea Zanfir și Bogdana Trifu au triumfat la Campionatul Național U19 pe echipe și individual, desfășurat la București.
Odată cu aceste rezultate, tenismenele au demonstrat că reușitele lor nu sunt doar rezultatul talentului natural, ci și al muncii grele și a sacrificiilor.
De asemenea, doi dintre sportivii slătineni vor merge în cantonament, alături de lotul național al României. Slătineanca Andreea Zanfir este antrenoarea tenismenilor U13.
Lotul național U13 masculin și feminin se pregătește pentru Campionatul European din perioada 22-26 mai, de la București.