Atmosferă incendiară, aseară, în curtea Liceului cu Program Sportiv, unde handbalistele de la CSM Slatina au fost întâmpinate cu entuziasm și bucurie de către suporteri și fani, după ce au obținut victorii consecutive la Turneul de promovare. Cu aceste rezultate, echipa și-a consolidat prezența în Liga Florilor, cel mai puternic campionat de handbal feminin din România.
CSM Slatina a încheiat sezonul fără nicio înfrângere, iar echipa merită cu adevărat să se afle din nou în Liga Națională, a spus emoționat, antrenorul Attila Horvath.
Euforia și mândria au fost la cote înalte, iar reprezentanții clubului, oficialitățile locale și membrii galeriei au fost prezenți pentru a sărbători alături de echipă acest moment special.
În viitorul sezon competițional, echipa CSM Slatina este pregătită să facă față tuturor provocărilor, iar pentru a consolida echipa, conducerea clubului a perfectat câteva transferuri.