În perioada 5-7 aprilie a avut loc la Sepsi Arena din Sf. Gheorghe, Campionatul Național de Fudokan organizat de Asociația Cluburilor de Karate Fudokan din România. BU-DO Karate Slatina s-a numărat printre cluburile participante, reușind o performanță excepțională.
Echipa lui Romeo Costică s-a remarcat prin determinare și abilități tehnice de excepție. Sportivii au demonstrat că prin muncă și determinare, obiectivele pot fi atinse.
Pregătirea sportivilor de la BU-DO Karate Slatina continuă, și asta pentru că vor urma noi competiții, iar obiectivele slătinenilor sunt mari.