Gruparea de handbal CSM Slatina, echipă finanțată de Primăria municipiului Slatina, se pregătește intens pentru turneul final, unde luptă pentru promovare. Ieri, în sala LPS Slatina, fetele au susținut un meci de pregătire cu echipa națională de tineret. A fost o partidă intensă, în care slătinencele au condus chiar și la șapte goluri diferență, iar scorul final a fost de 34 la 34.
Simona Pașca Maior, antrenoarea principală a naționalei de tineret a declarat că CSM Slatina a fost un partener solid de joc, oferind oportunități valoroase pentru testarea și îmbunătățirea performanței echipei sale.
Slătinenca Diana Lixăndroiu, componentă a echipei naționale, s-a numărat printre principalele marcatoare.
Miercuri, de la ora 17:00, echipa lui Attila Horvat va disputa cel de-al doilea meci amical cu naționala de tineret.