Echipa de fotbal CSM Slatina, grupare susținută financiar de Primăria Slatina, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu CS Tunari, într-o partidă tensionată și plină de ocazii. Deși oaspeții au deschis scorul în minutul 64, prin golul lui Atanas Trică, chiar și în inferioritate numerică, slătinenii au reușit să egaleze în prelungiri, prin reușita lui Denis Dragu. Cu acest rezultat, slătinenii sunt foarte aprope de îndeplinirea obiectivului propus.
Oprescu a evidențiat și problemele de lot pe care le are echipa, în această perioadă, fiind nevoit să folosească jucători care au avut mai puține apariții sau deloc.
După duelul cu CSM Slatina, Dan Alexa, antrenorul grupării CS Tunari, a criticat arbitrajul.
În etapa a III-a, din play-out-ul din Liga 2, echipa lui Dan Oprescu are duel în deplasare, cu Concordia Chiajna.