Interesul pentru fotbalul feminin înregistrează o creștere semnificativă și în rândul copiilor din județ, iar CSM Slatina oferă șansa fetelor din oraș și din împrejurimi să își urmeze pasiunea pentru acest sport îndrăgit, prin înființarea unei echipe. Înscrierile pentru această nouă grupă sunt deschise pentru fetele născute în 2012 sau mai mici. Profesorul Iulian Pîrvulescu de la Liceul cu Program Sportiv este persoana de contact pentru înscrieri. El poate fi găsit la școală de luni până vineri, începând cu ora 18:00.
În fața acestei provocări, antrenorul Pârvulescu își exprimă încrederea și determinarea de a face din echipa de fete un exemplu de excelență și de succes în fotbal.
În acest moment, aproximativ 160 de copii practică fotbalul în cadrul Clubului Sportiv Municipal Slatina.