Echipa sponsorizată de municipalitatea slătineană, CSM Slatina, îşi intensifică pregătirile pentru a-şi atinge obiectivul principal: promovarea în Liga Florilor. În următoarea perioadă, cu un program încărcat de antrenamente și meciuri de verificare, handbalistele sunt determinate să-și îmbunătățească jocul și să demonstreze că sunt pregătite pentru competiția de cel mai înalt nivel din handbalul românesc.
În acest campionat, CSM Slatina a înregistrat victorii pe linie, clasându-se pe prima poziție a clasamnetului Diviziei A. Galeria CSM Slatina a demonstrat încă o dată susținerea necondiționată pentru echipa de handbal feminin, fiind mereu alături de fete în fiecare meci și în fiecare etapă a pregătirilor.
Barajul de menținere/promovare în Liga Florilor va avea loc în luna mai.