Handbalistele de la CSM Slatina, grupare sponsorizată de municipalitatea slătineană, evoluează în acest an, în Divizia A, seria A, o competiție în care echipa a înregistrat doar rezultate pozitive. Prezent în Emisiunea „Stadion” de la OLT TV, tehnicianul Attila Horvat a făcut o analiză a celor 13 etape care s-au scurs din acest campionat.
Obiectivul grupării CSM Slatina este promovarea în Liga Florilor.
Una dintre jucătoarele de bază ale lotului slătinean, Elena Fulgoi, recunoaște contribuția esențială a antrenorului în aceste rezultate excelente. Colaborarea solidă și încrederea reciprocă între antrenor și jucătoare este cheia succesului în sportul de performanță.
Pentru slătinence, următorul meci va fi la sfârșitul lunii aprilie, acasă, cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe.