S-a scurs încă o etapă din campionatul secund de handbal feminin. CSM Slatina a avut duel în deplasare cu CSM Unirea Slobozia, câștigând fără nicio emoție, scor 38 la 26. În urma acestui rezultat pozitiv, echipa sponsorizată de Primăria municipiului Slatina a acumulat 33 de puncte, consolidându-și poziția de lider al seriei A. După meci, antrenorul echipei, Attila Horvat s-a declarat mulțumit de evoluția fetelor sale din acest duel.
Obiectivul grupării CSM Slatina este clar și ambițios: să se impună în lupta pentru promovare și să revină în rândul elitelor handbalului românesc. Următorul meci oficial va fi pe 21 aprilie, cu ACS Sepsi SF. Gheorghe.