Ediția 2024 a puternicului turneu „Dracula Open” a adunat în Sala Olimpia din Ploiești aproximativ 350 de pugiliști din zeci de țări. Printre sportivii prezenți, dar și care s-au remarcat în acest concurs internațional, s-au numărat și elevele lui Dumitru Băduț, Cristina Ghiță și Maria Vicică. Cea din urmă a cucerit argint, iar Cristina și-a adjudecat bronzul.
2023 a fost unul foarte bogat în rezultate pentru pugiliștii de la Box Artrom Steel Tubes, iar pentru acest an, sportivii țintesc noi titluri.
Pentru rezultalele excelente obținute, elevii lui Băduț au fost premiați la Gala Campionilor, eveniment organizat în luna ianuarie, de Primăria Slatina.