CSM Slatina a disputat, ieri, ultimul meci al sezonului regulat din cadrul ligii secunde la fotbal. După un joc modest, tabela de marcaj a înregistrat un scor de egalitate, 1-1, într-o partidă în urma căreia Unirea Dej și-a asigurat nesperat prezența în play-off.
Pentru CSM Slatina, rezultatul de egalitate a însemnat biletul către grupele de play-out. Antrenorul oltenilor se așteaptă la meciuri dificile, toate echipele din grupă având șanse la salvarea de la retrogradare.
CSM Slatina încheie prima parte a competiției pe locul 10 și va evolua în grupa A a play-out-ului, alături de Unire Slobozia, Csikszereda Miercurea Ciuc, CSC Șelimbăr, Metaloglobus București, Minaur Baia Mare și Poli Timișoara.