Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Victorina Bora rămâne la CSM Slatina
16.06.2022
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 203

Vestea mult așteptată de iubitorii de handbal din Slatina a venit. Antrenoarea Victorina Bora va antrena în continuare gruparea CSM Slatina, au anunțat pe Facebook, reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slatina.


 „Victorina Bora rămâne pe banca tehnică a echipei noastre pentru încă două sezoane. Antrenoarea noastră și-a prelungit înțelegerea cu clubul CSM Slatina, oferindu-se astfel continuitate băncii tehnice, fiind la al 7-lea sezon consecutiv la cârma echipei noastre. Mult succes în continuare!” au transmis pe Facebook, reprezentanții clubului slătinean.
Pe 7 mai 2017, echipa de handbal aflată sub coordonarea tehnicianului Victorina Bora, a reușit să promoveze în prima ligă. De atunci, slătinenii, dar și susținătorii din județ s-au putut bucura de handbal de calitate. Echipe de top ale României au luptat la Slatina, iar de multe ori slătinencele au reușit să furnizeze suprize mari. Sezonul competițional de handbal 2022-2023 va debuta pe 28 august. CSM Slatina va juca prima etapă în deplasare la Buzău, urmând ca, pe teren propriu, să primească vizita echipei Minaur Baia Mare.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

STIREA SAPTAMANII
Slatina 650
OLTTV LIVE

Răsturnare de situație în cazul accidentului mortal de la Scărișoara

Răsturnare de situație în cazul accidentului petrecut joi seara, în localitatea Scărișoara. În urma cercetărilor desfășurate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Caracal, s-a constat că autoturismul, în momentul producerii evenimentului, ar fi fost condus de un tânăr, în vârstă de 24 de ani, care se afla la fața locului, la sosirea polițiștilor, și nu de tânăra de 21 de ani, care inițial a declarat ca ar fi fost la volan. Tânărul care a provocat accidentul mortal, a fost reținut luni, pentru 24 de ore, urmând să ajungă în fața unui judecător de drepturi și libertăți
28 Iun 2022