Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Memorialul „Gheorghe Șoarece”, o nouă ediție
04.10.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 295

Au trecut nouă ani de când fostul component al formației FC Olt Scornicești, Gheorghe Șoarece marchează în ceruri. În amintirea sa, autoritățile locale și cei care i-au apreciat valoarea vor organiza un nouă ediție a memorialului care îi poartă numele. Momentul va fi marcat prin organizarea unor meciuri demonstrative între Oțelul Osica, FC Olt și FC Caransebeș.


 Cunoscut pentru calitățile sale de golgheter, Gheorghe Șoarece, fostul atacant al singurei formații din județ care a evoluat în Divizia A, FC Olt Scornicești, s-a stins din viață la doar 54 de ani, răpus de o boală nemiloasă. Și în acest an, cei care l-au iubit vor organiza în cinstea lui ediția a IX-a a Memorialului „Gheorghe Șoarece”.

Memorialul se va desfășura vineri, cu începere de la ora 13.00, pe Stadionul central din Osica de Sus. Pentru această nouă ediție sunt așteptați să participe toți cei are l-au cunoscut și l-au apreciat pe Nea Gicu, așa cum îl alintau apropiații. De la eveniment nu va lipsi cunoscutul antrenor de fotbal, Ion Pârvulescu.
În semn de înaltă apreciere a activității sale sportive, Gheorghe Șoarece a fost desemnat cetățan de onoare al localității Osica de Sus.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE