Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Unde își petrec slătinenii vacanțele? România este în top
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 8

Sezonul concediilor este în plină desfășurare, iar slătinenii au ales deja destinațiile în care își petrec vacanțele de vară. Dacă cei mai în vârstă preferă să rămână în România, atrași de frumusețea peisajelor și de stațiunile de la mare, cei tineri spun că Grecia și Italia oferă locuri mult mai exotice, dar și prețuri accesibile.


 De la valurile Mării Negre și peisajele spectaculoase din Delta Dunării, până la serpentinele Transfăgărășanului, mănăstirile din Bucovina sau stațiunile balneare de la Căciulata. Acestea sunt destinațiile preferate de slătinenii de vârsta a doua pentru vacanța din această vară. Mulți spun că aleg, an de an, să redescopere frumusețile României, înainte de a-și face planuri pentru concedii în străinătate. Unii s-au întors deja din vacanță, alții sunt pe picior de plecare. Iată ce destinații au ales slătinenii în această vară.
Pentru alții însă, dorința de a descoperi locuri noi și peisaje exotice este principalul motiv al alegerii. Trei tinere sunt de părere că Grecia și Italia sunt mult mai spectaculoase, iar prețurile mai accesibile.
Așadar, indiferent de destinație, slătinenii spun că cel mai important este să se bucure de câteva zile de relaxare alături de familie și prieteni, înainte de revenirea la activitățile de zi cu zi.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Slatina│Asfaltare neanunțată. Comercianți afectați & haos în trafic

Trafic îngreunat, nervi întinși la maximum și claxoane. Este starea de spirit de la miezul zilei, astăzi, la intersecția străzilor Ecaterina Teodoroiu, Drăgănești și Recea. Din cauza faptului că lucrările de asfaltare au fost anunțate pe cale oficială abia în această dimineață, comercianții din zonă au fost afectați, iar activitatea Registrului Auto Român a fost blocată. Timpul mare de așteptare la „semafoarele umane” i-a împins pe unii șoferi să încalce regulile de circulație, riscând, în acest fel, să fie sancționați de Poliție.
30 Iul 2026