O nouă lună, alte nereguli la firmele din județul Olt. Inspectorii de muncă au realizat mai multe controale, iar rezultatul a scos la suprafață numeroase probleme.
Mai mult decât atât, inspectorii de muncă au descoperit angajați care lucrau „la negru", iar amenzile aplicate au fost drastice.
Reprezentanții ITM Olt spun că aceste acțiuni de control vor continua pe tot parcursul anului și orice abatere de la normele de muncă în vigoare va fi aspru sancționată.