Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Biletele de tratament, la mare căutare
09.05.2022
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 436

După succesul înregistrat în luna aprilie, Casa Județeană de Pensii Olt pune la dispoziție o nouă serie de bilete de tratament. Amara, Covasna, Felix sau Căciulata sunt doar câteva dintre stațiunile ce își așteaptă turiștii în această perioadă. Termenul de ridicare a biletelor de tratament este 18 mai.


  Casa Județeană de Pensii a lansat o nouă serie de bilete de tratament. Potrivit reprezentantului instituției, pentru județul Olt au fost alocate doar 110 de bilete în stațiuni precum Căciulata, Amara, Bala sau Felix. Din totalul biletelor, 88 au fost alocate în mod automat.
Reprezentanții Casei Județene de Pensii Olt au anunțat că 22 de bilete au rămas nedistribuite, iar doritorii trebuie să se prezinte la ghișeul instituției pentru a depune o cerere în acest sens.
Cei care doresc un bilet de tratament într-o stațiune balneo-climaterică, trebuie să depună la Casa de Pensii o cerere-tip, documentul de identitate și un bilet de trimitere, eliberat de medicul de familie sau medicul specialist.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE