Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Căminele de bătrâni, în sărbătoare
01.10.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 243

1 octombrie, o zi plină de emoții, așteptată de mulți dintre bunicii din marea familie a Direcției Generale de Asistență și Protecția Copilului Olt. Cei din Slatina au fost recompensați cu dansuri și cântece populare oferite de copiii din Ansamblul „Flori de măr” din Curtișoara. De spectacole și mici surprize au avut parte și vârstnicii care locuiesc în centrele rezidențiale din Fălcoiu și Băbiciu.


Data de 1 octombrie a fost consacrată de către Adunarea Generală a Națiunilor Unite ca Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice. De atunci, persoanele de vârsta a treia sunt sărbătorite în fiecare an așa cum se cuvine, atât la nivel național, dar și județean. Nici la Olt bunicii noștri nu au fost uitați.
Cadoul muzical oferit de Ansamblul „Flori de măr” din Curtișoara a fost extrem de apreciat de persoanele aflate în acest centru.
Astfel de evenimente s-au desfășurat în toate centrele rezidențiale din Olt.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE