Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Mai mulți morți pe drumurile din Olt
02.10.2017
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 741

Peste 30 de persoane și-au pierdut viața în accidente de circulație pe drumurile din județul Olt, de la începutul anului și până în prezent. Și mai grav este că numărul celor decedați este mai mare cu 10 față de aceeași perioadă a anului trecut. Polițiștii spun că neatenția șoferilor, a pietonilor și bicicliștilor sunt principalele cauzele generatoare de accidente rutiere.


 Zeci de persoane, copii, tineri sau vârstnici, și-au pierdut viața de la începutul anului, în accidente de circulație petrecute în județul Olt. Șeful Poliției Rutiere spune că, deși numărul accidentelor grave este în scădere, față de anul trecut, a crescut foarte mult numărul persoanelor decedate în accidente.
Zonele în care s-au întâmplat multe accidente sunt Pădurea Sarului unde, în această vară, o familie întreagă, formată din doi copii mici și părinții lor, au murit. Un alt drum periculos este DN6, zona Caracal, unde se lucrează la centura ocolitoare. Deși drumul este închis circulației, mai multe accidente au avut loc acolo în acest an.
Polițiștii spun că desfășoară în permanență acțiuni, pentru prevenirea accidentelor și aplică sute de sancțiuni în fiecare săptămână, pentru nerespectarea regulilor de circulație. Însă inconștiența participanților la trafic este mult mai mare, sunt de părere oamenii legii.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE