O secundă de neatenție a fost de ajuns pentru ca o manevră greșită în trafic să se transforme într-un accident cu mai multe victime. Cinci tineri au ajuns la spital, după un impact violent produs, seara trecută, la Slatina. La fața locului au ajuns polițiștii din cadrul Biroului Rutier.
Potrivit anchetatorilor, tânărul de 21 de ani, din București, s-a angajat neregulamentar în depășirea mașinii din fața sa, întrucât în zonă este linie continuă. În urma impactului, cinci persoane au fost rănite, fiind transportate la spital.
Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilometru, rezultatele fiind negative. Cercetările continuă pentru stabilirea situației de fapt și dispunerea măsurilor legale care se impun, în cadrul unui dosar penal întocmit pentru infracțiunea de vătămare corporală din culpă.