Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Emoții la depunerea jurământului militar
19.05.2025
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 763

Emoții și clipe de neuitat pentru 23 de tineri care au fost încadrați la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Olt. Noii pompieri au depus, astăzi, jurământul militar, în fața colegilor, a familiei și a oficialităților prezente la eveniment.


Ei sunt noii salvatori ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Matei Basarab” al județului Olt, care, astăzi, au depus jurământul militar. Sunt nou încadrați la ISU și vor lucra în cadrul tuturor subunităților din județ. Emoțiile au fost mari pentru tinerii pompieri, mai ales că la eveniment au participat familiile și prietenii, care au vrut să le fie alături în aceste momente speciale din viața lor.
Noi pompieri olteni se află în perioada de pregătire. După finalizare, vor participa la misiuni de stingere a incendiilor, alături de colegii lor cu experiență.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025