Înarmați cu cuțite, au vrut să intre în casă peste un bărbat, pe care l-au amenințat și căruia i-au distrus bunuri din gospodărie. Vorbim despre trei tineri din orașul Balș, care au fost reținuți și duși în Arestul Poliției Olt. Scandalul s-a petrecut la finalul lunii martie și totul ar fi început de la o femeie. Se pare că agresorii au mers la bărbat acasă să îl atace, după ce aceasta le-ar fi reproșat că au ieșit în club cu fosta lui iubită.
Inițial, scandalagii au fost cercetați pentru amenințare. Victima a depus plângere, iar ancheta s-a extins, în prezent fiind efectuate cercetări pentru distrugere și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Potrivit anchetatorilor, atât scandalagii, cât și victima, ar avea antecedente penale. Cercetările continuă în acest caz.