Neatenția unui șofer de 21 de ani putea provoca o tragedie, seara trecută, la Slatina. În timp ce conducea un autoturism pe strada Primăverii, a pierdut controlul direcției de deplasare și a lovit două autoturisme parcate. Impactul a fost foarte puternic, două dintre mașini suferind avarii serioase. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului.
Potrivit reprezentanților Poliției Olt, tânărul șofer nu era băut. Este cercetat pentru conducere agresivă și tamponare. Polițiștii i-au reținut permisul de conducere, pentru o perioadă de 60 de zile, și l-au amendat cu suma de 990 de lei. Mașinile avariate vor fi reparate pe asigurarea șoferului vinovat.