Flăcări, seara trecută, în sediul Primăriei din comuna Pleșoiu. Un bărbat de 35 de ani a dat foc ușii de la intrarea în instituție. Din fericire, flăcările au fost stinse înainte ca incendiul să se extindă. La fața locului au ajuns polițiștii din cadrul Secției Găneasa.
În urma evenimentului, nu au existat victime, fiind produse doar pagube materiale. Polițiștii i-au întocmit bărbatului un dosar penal pentru infracțiunea de distrugere.
Bărbatul ar fi recurs la gestul extrem, după ce angajații primăriei l-ar fi anunțat că nu îndeplinește condițiile pentru a primi ajutor social.
El a fost prezentat, astăzi, Judecătoriei Slatina, care a dispus arestarea preventivă pentru o perioadă de 30 de zile.