Poliţiştii din Caracal au pus în executare trei mandate de percheziție domiciliară, la Caracal, la locuința unui bărbat cercetat pentru proxenetism și la alte două locuințe în care ar fi avut loc activitatea infracțională.
La audieri au fost conduse 35 de persoane din județul Olt, în baza mandatelor de aducere.
În urma probatoriului administrat, s-a reușit documentarea activității infracționale a bărbatului pentru trei victime ale infracțiunii de proxenetism, spun polițiștii. Cercetarile continua pentru identificarea și altor victime.
Ieri, bărbatul a fost prezentat Judecătoriei Caracal, care a admis propunerea parchetului și a dispus măsura arestării preventive, pentru 30 de zile față de acesta.