Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Magazine distruse de flăcări, la Caracal
26.02.2019
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 223

Un magazin de mobilă și altul de haine din centrul municipiului Caracal, au luat foc, în această dimineață. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit electric, produs la un cablu deteriorat, iar flăcările au distrus cele două spații comerciale.


Un incendiu puternic a izbucnit în această dimineață, în centrul municipiului Caracal, în apropiere de Piața Agroalimentară. Două magazine, dintre care unul de mobilă, au luat foc. Pompierii au intervenit cu două autospeciale cu apă și spumă, pentru a stinge flăcările înalte.
Intervenția a fost dificilă, spun pompierii. Cele două magazine sunt lipite, iar în zonă există mai multe centre comerciale. Militarii au reușit să stingă incediul înainte ca flăcările să se extindă.
În primul magazin au ars mai multe corpuri de mobilier: șifoniere, colțare și mobilă de bucătărie, iar în cel de-al doilea, obiecte electronice și îmbrăcăminte. Pagubele se ridică la peste 50.000 de lei.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025