Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Scandal între vecini, la Osica de Sus
20.07.2017
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 98

O familie din comuna Osica de Sus spune că nu mai are linişte din cauza vecinului de peste drum, care este agresiv şi ameninţă cu bătaia. Cei doi bătrâni şi copiii lor susţin că l-au reclamat pe vecin în repetate rânduri la poliţie, dar până în prezent nu s-a luat nicio măsură împotriva lui. La rândul său, presupusul agresor spune că el este nevinovat şi nu înţelege atitudinea vecinilor săi.




Neînţelegerile dintre cele două familii au început în 2007, când bărbatul reclamat, Lucian David, şi-a deschis un service auto. Deranjaţi de zgomot, vecinii de peste stradă l-au reclamat atât la poliţie, cât şi la alte instituţii ale statului.

Femeia spune că a cerut inclusiv ajutorul primarului, pentru a opri activitatea services-ului de peste stradă, mai ales că acesta funcţiona ilegal, susţine ea.

În luna mai a acestui an, vecinul reclamat şi-ar fi ieşit din fire şi ar fi agresat-o pe bătrână, povesteşte ea. În urma loviturilor primite, femeia a juns la spital, unde a fost internată.

Bărbatul a fost reclamat din nou la poliţie, care i-a deschis un dosar penal.

Pe bărbatul reclamat l-am găsit pe un câmp, la marginea comunei Osica de Sus, unde s-a retras  pentru a scăpa de scandalul cu vecinii săi, spune el.

Service-ul auto al bărbatului a fost închis în urma unor controale. Primarul din Osica de Sus, Ion Ciocan, spune că acesta nu a solicitat autorizaţie de funcţionare. Cât despre scandalul dintre cele două familii, edilul spune că nu poate interveni.
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE