Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
BAC 2026│Matematica și istoria, testul zilei
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 40

Emoții mari pentru absolvenții de liceu, care au susținut astăzi proba obligatorie a profilului din cadrul examenului de Bacalaureat: matematică sau istorie. La ieșirea din sălile de examen de la Colegiul Național „Radu Greceanu”, părerile au fost împărțite. Unii candidați au spus că subiectele au fost accesibile, în timp ce alții recunosc că anumite cerințe le-au pus probleme.


Astăzi, absolvenții de liceu au susținut cea de-a doua probă scrisă a examenului național de Bacalaureat, proba obligatorie a profilului: matematică sau istorie. La Colegiul Național „Radu Greceanu”, opiniile candidaților au fost împărțite. Unii au declarat că subiectele au fost accesibile și s-au descurcat bine, în timp ce alții au considerat că examenul a fost mai dificil decât se așteptau.

Și pentru părinți, emoțiile au fost la fel de mari ca în prima zi de examen. Aceștia și-au așteptat copiii în fața liceului, sperând să îi vadă ieșind încrezători după încheierea probei.
La nivelul județului Olt au fost înregistrați și candidați absenți la această probă.
Examenul de Bacalaureat continuă mâine, cu proba la alegere a profilului și specializării. Primele rezultate vor fi afișate în data de 7 iulie.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE