Colegiul Național „Ion Minulescu” continuă seria evenimentelor de celebrare a celor peste 50 de ani de existență. Astăzi, liceul și-a deschis larg porțile pentru toți cei care au vrut să vadă o parte din ceea ce înseamnă familia alb-verde.
Elevii de aici spun că în Colegiul Național „Ion Minulescu” au avut parte de tot ce au avut nevoie: profesionalism, înțelegere și posibilități multiple de dezvoltare.
Copiii care au venit în vizită aici au rămas surprinși de modul în care au fost organizate toate activitățile. Se gândesc serios să își continue studiile la „Minulescu” și să poată face parte din istoria prestigioasă a liceului.
Calitatea învățământului, pregătirea profesională a cadrelor didactice și dotările materiale au făcut din „Ion Minulescu” una dintre cele mai performante școli din România.