40 de întrebări tip grilă din materiile studiate în anul de învățământ în care sunt înscriși și 20 de minute, timpul de rezolvare a testului. Este concursul organizat de Primăria Slatina, pentru elevii slătineni. Povestea Disney Cup 2024 începe astăzi cu elevii Școlii Gimnaziale „George Poboran”.
Școala Gimnazială „George Poboran” este protagonista unei pagini importante a istoriei acestui concurs. Dorin Gheorghe este primul elev care a reușit să câștige competiția în toți cei trei ani de participare, iar anul acesta va primi din partea Primăriei Slatina o diplomă de excelență.
Potrivit reprezentanților Primăriei Municipiului Slatina, excursia la Disneyland Paris va fi organizată la începutul lunii septembrie, pentru a nu încurca planurile de concediu ale părinților copiilor câștigători.