Mai sunt trei zile până când va suna din nou clopoțelul de începere a cursurilor unui nou an școlar. La Colegiul Național Ion Minulescu s-a făcut curățenie, s-a deratizat și dezinfectat, dar s-au făcut și planuri ce urmează să fie realizate anul următor. Unul dintre cele mai importante se referă la demersurile pentru obținerea autorizației ISU pentru corpul A al școlii.
Tot anul viitor, Colegiul Național Ion Minulescu își va extinde capacitatea cu patru noi săli de clasă.
Pe lista obiectivelor viitoare se află și refacerea spațiilor verzi din curtea colegiului, dar și a grupurilor sanitare din corpul A.
Luni, 11 septembrie, în prima zi de școală, prichindeii din clasele pregătitoare vor găsi pe bănci câte un ghiozdan complet echipat, oferit de Primăria municipiului Slatina.