Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Micii informaticieni de mâine
23.03.2022
Autor articol: Miruna Ivan
Vizualizari: 206

Performanţa înseamnă de multe ori plăcerea de a face un lucru, chiar de la o vârstă fragedă. De aceea, profesorii de la Palatul Copiilor Slatina au grijă să le insufle celor mici pasiunea pentru domeniile studiate aici. Prin activităţi adaptate nivelului de vârstă şi nevoilor acestora, elevii se pregătesc, încă de pe acum, să devină informaticienii de mâine.


 Cercul de tehnoredactare de la Palatul Copiilor „Adrian Băran” este locul în care copiii sunt iniţiaţi de mici în tainele informaticii şi ale calculatoarelor. Aici, ei iau contact cu primele noţiuni şi asimilează tehnici de bază, prin cele mai distractive activităţi.
Cei mici au la dispoziţia lor toate mijloacele necesare, pentru a învăţa cât mai bine modul de funcţionare al unui computer. Îndrumaţi de profesor, copiii îşi dezvoltă atât dexteritatea, cât şi gândirea logică.
Palatul Copiilor „Adrian Băran” este cel mai bun mediu în care tinerele talente se pot dezvolta şi îşi pot pune amprenta, pe viitor, în domeniile asimilate aici.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025