Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
„Alexe Marin”│Tablete pentru copiii cu rezultate
02.12.2021
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 564

Meritele elevilor trebuie recunoscute. Este principiul pe care funcționează activitatea Liceului Tehnologic „Alexe Marin”, care încearcă să vină mereu în ajutorul copiilor. Astăzi, cinci elevi merituoși de clasa a noua au primit cate o tabletă modernă din partea unui agent economic, partener al școlii.


 „După muncă și răsplată”. Este motto-ul după care se ghidează cadrele didactice și agenții economici parteneri ai Liceului Tehnologic „Alexe Marin” din Slatina. Astăzi, cinci copii de clasa a IX – a au primit câte o tabletă pentru a putea participa la eventualele ore online.
Elevii spun că recunoașterea meritelor îi ambiționează să păstreze standardul cât mai ridicat.
În ultima perioadă, Liceul Tehnologic „Alexe Marin” a devenit un pol de atracție pentru agenții economici de pe platforma industrială a Slatinei, modelând viitori meseriași de calitate, atât de căutați pe piața forței de muncă.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025