Reprezentantele cluburilor de soroptimiste din întreaga țară au realizat o expoziție fotografică nemaiîntâlnită, care surprinde realitatea prin ochii femeii, dar și frumusețea și sensibilitatea ei. Lucrările au fost create de membre ale clubului din șapte orașe: Cluj, Craiova, București, Timișoara și Târgoviște.
Expoziția a adunat zeci de iubitori ai fotografiei la Biblioteca Județeană. Lucrările vor putea fi admirate și în celelalte orașe membre ale Clubului Soroptimist, în perioada următoare.
Expoziția va fi deschisă la Slatina timp de două săptămâni la Biblioteca Județeană, după care se va muta la Brașov.