Activitățile derulate în cadrul „Școlii altfel” la Biblioteca Județeană au adunat zeci de clase de elevi din județul nostru. Astăzi, au fost prezenți la atelierele de creație elevii de la Școala „George Poboran”, „Ștefan Protopopescu” și „Constantin Brâncoveanu”.
Sesiuni de lectură cu voce tare, ateliere creative de mărțișoare și felicitări, vizionare de documentare, tururi ghidate în circuitele bibliotecii și multe altele. Acestea sunt activitățile desfășurate de reprezentantele instituției, în cadrul „Școlii altfel”.
Activitățile creative și educative vor continua, astfel că, mai multe școli din județ vor vizita Biblioteca Județeană, în perioada următoare.