Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Summer Film Festival la Slatina
12.05.2022
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 3355

Vara la Slatina se anunță a fi plină de evenimente. Pe lângă manifestările devenite deja tradiție, primăria va da startul unui nou festival. Summer Film Festival va fi o premieră pentru orașul nostru. Timp de două week-end-uri, slătinenii vor avea ocazia să vizioneze filme românești și internaționale la iarbă verde, în Parcul Tineretului.


 Vara aceasta vine cu o premieră la Slatina. Primăria a anunțat că va veni cu un concept cu totul nou: proiecție de filme în aer liber. Summer Film Festival va fi organizat pentru prima dată în orașul nostru, așteptând, în Parcul Tineretului, sute de slătineni.
Municipalitatea îi invită pe toți slătinenii, indiferent de vârstă, să vină să își petreacă timpul liber într-un mod distractiv și relaxant.
Pe lângă acest festival, la Slatina vor fi organizate mai multe evenimente cultural-artistice, anunțându-se o vară plină de distracție.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE