Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Artiști cu atestat
25.05.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 470

Biblioteca Județeană „Ion Minulescu” a găzduit astăzi, o expoziție care conține lucrările de atestat ale elevilor din clasa a XII-a de la Liceul Național Vocațional „Nicolae Titulescu” din Slatina, secția arte vizuale. La vernisaj au fost prezenți elevi, cadre didactice, precum și numeroși iubitori de artă, care au venit să vadă creațiile absolvenților de liceu.


 Iubesc arta și au ales să studieze la singurul liceu cu astfel de profil din Olt. Vorbim despre cei 15 elevi ai clasei de arte vizuale de la Liceul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”. Adolescenții și-au expus lucrările de atestat în cadrul unei expoziții. Sunt roadele celor patru ani de muncă și talent. Evenimentul nu ar fi putut avea loc fără implicarea celor două profesoare, Delia Badea și Adriana Vâlcea.

Fiecare adolescent a avut o altă sursă de inspirație.
Atestatul pentru calificarea profesională artistică este obligatoriu la încheierea liceului de arte. Lucrările liceenilor de la Nicolae Titulescu vor rămâne expuse pe simezele Bibliotecii Județene „Ion Minulescu” pe tot parcursul verii.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025