O renumită companie din Germania, care produce filtre pentru echipamentele de curățare și scule electrice, a deschis astăzi, o nouă fabrică la Balș, care va crea sute de locuri de muncă.
Această deschidere a fabricii de filtre marchează nu doar un moment important pentru orașul Balș, ci și pentru întreg județul Olt, evidențiind potențialul său de a atrage investiții majore și de a deveni un pol de dezvoltare economică în regiune. Compania germană produce filtre pentru echipamentele de curățare și scule electrice, este reprezentată în 13 țări din lume și are peste 3.500 de angajați.
Participanții la eveniment au avut ocazia să efectueze un tur al halelor în care se vor produce filtrele.