Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Varianta Oituz, următoarea pe listă pentru modernizare
15.06.2023
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 1258

Modernizarea variantei Oituz din Slatina este aproape să înceapă. Aceasta este următoarea zonă din municipiu care va intra în reparații, în perioada următoare. În prezent, CAO lucrează pe această stradă pentru reabilitarea rețelei de apă și canalizare.


 Lucrările pe varianta Oituz din Slatina vor începe imediat după finalizarea celor de pe strada Oituz, pe drumul de balast. Reprezentanții Direcției Administrarea Străzilor și Iluminatului Public din cadrul Primăriei municipiului Slatina speră ca acest lucru să se întâmple până la finalul verii.
Vor fi lucrări complexe pe varianta Oituz, așa-numita „centură ocolitoare a Slatinei”, întrucât drumul se află într-o stare avansată de degradare și necesită reparații capitale.
Potrivit reprezentaților Companiei de Apă Olt, intervenția lor este aproape de final.
„Lucrările de reabilitare a conductei de aducțiune de pe Strada Varianta Oituz sunt aproape de finalizare, s-au făcut probele, antreprenorul a adus asfaltul la stadiul inițial și, în funcție de starea vremii, în zilele următoare se va redeschide și traficul pe banda de circulație care a fost închisă”, transmit reprezentanții CAO.
Lucrările pentru varianta Oituz fac parte dintr-un proiect multianual de investiţii demarat de Primăria municipiului Slatina pentru reabilitarea tronsonului de străzi Constantin Brâncoveanu-Oituz-Piteşti. Investiția se ridică la 35 de milioane de lei. Odată cu modernizarea acestei străzi, fluxul mare de mașini care tranzitează această zonă se va putea desfășura în condiții normale și mult mai sigure.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE