Atragerea investitorilor înseamnă nu doar locuri de muncă, ci și bani mulți la bugetul local. Prezent în Emisiunea „De la stânga la dreapta ”, de la Olt Tv, șeful Direcției Economice Slatina, Alin Calotă, a vorbit despre firmele mari care contribuie masiv la bunăstarea orașului.
Așa cum obișnuiesc în fiecare an, locuitorii din Slatina dau dovadă de responsabilitate și își achită dările către stat. La nivelul orașului nostru sunt înregistrați peste 41 de mii de contribuabili.
Ca în fiecare an, reprezentanții Primăriei Slatina oferă bonificații slătinenilor care își achită integral impozitul, până la data de 31 martie.