Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Slatina│Cine aduce cei mai mulți bani la buget?
28.02.2023
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 1171

Cei mai importanți contribuabili din orașul nostru sunt persoanele juridice. Potrivit directorului Direcției Economice, Alin Calotă, firmele de pe platforma industrială a Slatinei aduc cele mai mari contribuții către bugetul local.


 Atragerea investitorilor înseamnă nu doar locuri de muncă, ci și bani mulți la bugetul local. Prezent în Emisiunea „De la stânga la dreapta ”, de la Olt Tv, șeful Direcției Economice Slatina, Alin Calotă, a vorbit despre firmele mari care contribuie masiv la bunăstarea orașului.
Așa cum obișnuiesc în fiecare an, locuitorii din Slatina dau dovadă de responsabilitate și își achită dările către stat. La nivelul orașului nostru sunt înregistrați peste 41 de mii de contribuabili.
Ca în fiecare an, reprezentanții Primăriei Slatina oferă bonificații slătinenilor care își achită integral impozitul, până la data de 31 martie.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE