Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Se extind cursele Loctrans
10.01.2023
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 941

Societatea de transport public în comun din Slatina are planuri mari pentru anul 2023. Pe lângă suplimentarea curselor pe anumite rute din oraș, conducerea Loctrans își dorește și extinderea traseelor existente. Este vorba de cartierul Sărăcești și de zona străzilor Recea – Agricultorului, acolo unde numărul de locuitori a crescut foarte mult în ultima perioadă.


 Cartierele periferice ale municipiului Slatina au început să fie din ce în ce mai atractive pentru locuitori. Zeci de case, chiar și blocuri de locuințe au apărut în ultimii ani, sporind, astfel, numărul de locuitori din aceste zone mărginașe. De aceea, conducerea societății de transport public în comun se gândește la extinderea curselor, până la sfârșitul acestui an. Una dintre aceste zone se referă la cartierul Sărăcești, acolo unde populația a crescut foarte mult în ultimii ani, iar, în acest moment, nu există autobuze care să aibă stații în interiorul cartierului.
Cea de-a doua linie se referă la zona străzilor Recea și Agricultorului. Tendința de dezvoltare a unui nou cartier a făcut ca această parte a orașului să fie din ce în ce mai atractivă pentru slătineni, iar numărul locuitorilor de aici să crească simțitor.
Reprezentanții Loctrans au mai adăugat că, în curând, pe străzile orașului vor fi amplasate automate de bilete, pentru ca cei care merg cu autobuzele să le poată achiziționa direct din stație.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE