Slatina este împodobită cu decorațiuni noi pentru sărbătorile de iarnă. Reprezentanții Primăriei municipiului anunță că anul acesta au fost cumpărate sute de figurine, brazi și doi reni ce vor fi amplasați în Parcul Tineretului, dar și pe bulevardul A.I Cuza, pentru a lumina frumos orașul de Sărbători.
Montarea noilor instalații de Crăciun a început deja, spre bucuria copiilor și nu numai.
La Slatina, iluminatul festiv se va aprinde pe 1 decembrie, de Ziua Națională a României. Tot atunci se deschide și Târgul de Crăciun. În perioada Sărbătorilor, căsuțele cu bunătăți vor îndulci Sărbători de Iarnă, iar concertele organizate de Primăria municipiului Slatina nu vor lipsi în această perioadă.